OPPRYKKET SIKRET
Postet av Bjerke IL Fotball den 3. okt 2026
Bjerke - Gjerdrum. Nu kör vi!
Bjerkes herrelag hadde invitert hele bygda til fotballfest lørdag. Ett enslig poeng ville sikre opprykk til 4. divisjon. Laget har jobbet knallhardt gjennom hele sesongen, og underholdt fansen kamp etter kamp. Og denne kampen var intet unntak.
Trond Johnnys menn tok i mot Gjerdrum, som ser ut til å ha sikret plassen i 5. divisjon også neste sesong. Mot gutta fra Bjørsokn fikk man se hva som skiller topp mot bunn. Bjerke slapp ikke gassen før det stod 9-1!
Endelig kunne gutta slippe jubelen løs, på hjemmebane foran mer enn 300 tilskuere!
Stammen i laget har jobbet sammen med Trond Johnny som trener i tre år, og de trofaste på tribunen har sett et lag som har blitt bedre og bedre. Det er utrolig gledelig at gutta endelig kan feire opprykk, og det i en sesong hvor det tidlig ble hvisket om at drømmen om 4. divisjon faktisk kunne bli en realitet i år.
Klart for innmarsj!
Klubben hadde gjort alt klart til en fotballfest, med fanzone, grilling, konkurranser og loddsalg for å nevne noen av aktivitetene. Og fansen svarte på invitasjonen. 315 tilskuere ble talt opp, klar rekord for sesongen, og vi må mange år tilbake for å finne lignende oppmøte!
Dagens start- ellever.
Tribunene var fylt til randen, og stemningen var på topp! Høydepunktet må være de siste 15 minuttene av kampen, hvor Bjerkes J2017/2018 sammen med gutta i samme alder taktfast stod på sidelinjen og ropte ”HEIA BJERKE” av full hals. Undertegnede anmoder de respektive foreldre å ikke spare på lørdagsgodtet i kveld!
Fansen møtte opp, og her ser vi nok flere vi skal heie frem på A- laget om noen år
Vi trenger ikke å lete etter kampens spiller, for dette var en lagseier. Men skal vi trekke frem et høydepunkt blant mange i kampen, velger vi oss 14- åringen (!) Andreas Wenberg sin debut på A- laget. Andreas spiller til daglig på G16, og det er flott å se at det jobbes godt i rekkene under de eldste i Bjerke. Gratulerer med debut, Andreas!
Ingen nevnt, ingen glemt. Gratulerer så mye med opprykket, gutter! Det er vel fortjent! Takk for fantastiske kamper på Støvskya i år. Vi håper på enda mer til neste år.
I 4. DIVISJON!!!
Brede er ikke av den høylydte typen, men man kunne se han var meget fornøyd med kampen.
Hørt på tribunen fra ei 9- årig Bjerke- jente; ”Dette var den beste kampen ever, pappa.
Jeg vil bli akkurat som de”.
Foto: Martin Ødemark Hov/ Christian Bendz
Bjerke IL Rekrutt anno 2025
Postet av Bjerke IL Fotball den 30. apr 2025

Årets utgave av senior rekrutt herrer sesongåpner på hjemmebane i kveld onsdag 30.4 kl 20:15 mot Strømmen 3
Målet denne sesongen er å stable en spillergruppe som kan stå helt på egne bein for å drifte rekrutt uten å være avhengig av a-spillere og hospitering til hver kamp. Det skal være tilbudet for Bjerkespillere i eller rett over junioralder. Og et noe mer lavterskeltilbud for litt eldre, men gode fotballspillere som ikke har mulighet eller ønsker treningskjøret på A-laget pga jobb og privatliv.
Siden nyåret startet har vi hatt 2 treninger i uka. Riktig nok med varierende treningsoppmøte, men gruppa har vist seg levedyktig og nå ser det ut som vi kommer til å ha en fin tropp fremover på kampdag.
Andreas Nygaard og Kevin Myran ble før sesongen engasjert som juniortrenere og har denne sesongen ansvaret for Rekruttlaget. De er gutter med lang fartstid i Bjerke, men er i utgangspunktet ferske som trenere. Det er et mål i klubben å videreutvikle unge og lærevillige trenere så denne gangen passet det fint. De har jobbet hardt med å kontakte tidligere Bjerkespillere som hadde parkert skoa eller som har vært i andre klubber, samt med å få med seg juniorgutter.
Den største utfordringen pr dags dato er å få kontinuitet på treningsfronten, men vi håper at det løsner litt nå som sesongen har begynt å rulle.
Vi ser med glede at en del lokale gutter nå har meldt seg på og vi begynner å bli en fin gjeng som kjenner hverandre godt. Det er håpet at de vil gjøre at nivået på B-laget noe bedre enn de siste åra, så yngre spillere fra A-troppen/yngre lag kan få bra utbytte av matchtrening på seniornivå.
A-laget har løftet seg bra de siste åra, så tenker det er både fint, men ikke minst viktig at vi får tatt litt tak i rekruttlaget, så det ikke blir for stort gap mellom lagene. Vi er overbevist om at klubben vil høste godt av det over tid, men samtidig er det ingenting som er gjort over natta.
Forhåpentligvis får vi satt gruppa godt i år, også får vi heie frem suksess på A-laget, samt glede oss til et juniorlag i klubben neste år. Da vil nok dette bli meget bra.
Til slutt en liten oppfordring. Kjenner du noen som er født med ball i beina, men valgt å sette det til side på grunn av jobb/skole/forsvaret eller andre grunner tidligere. Be de kontakte oss på rekrutt, bli med på noen økter, så kan fort fotballgleden komme snikende tilbake.
#vistårisammen

A-laget denga kretsmesteren
Postet av Bjerke IL Fotball den 10. okt 2022

I første kamp av tre denne uka fikk vi mandag kveld besøk av den nybakte kretsmesteren i 5.div Løvenstad FK. De tok oppskriftsmessig ledelsen og det var en skuffet gjeng Bjerkegutter i garderoben etter de første 45. Hva Fjøra, Svenn og Ole sa i pausen vet ikke redaksjonen, men andreomgangen ble noe av det beste vi har har sett på Støvskya på lang tid. Flott angrepsfotball endte i to mål av Alex Eriksen før Julian Henriksen satt inn det tredje! En sterk seier ble feiret med måte og Ole sendte gutta rett ut i tåka for å jogge ned. For det skal tas flere poeng denne uka. Neste er Skjetten 2 onsdag 18:30 på Støvskya. Vel møtt ❤️💙
Best i bygda. Naturligvis.
Postet av Bjerke IL Fotball den 8. okt 2022
2 mål av Økern, og et av Julian sørget for en strålende sesongavslutning for B-laget da Holter ble banket 1-3 på eget gress ❤️💙

Nå venter en hektisk siste uke for A-laget med 2 hjemmekamper mandag og onsdag. Før sesongen avsluttes neste lørdag bort mot Fet.
Møt og støtt gutta helt inn❤️💙
Knuste Skårer
Postet av Bjerke IL Fotball den 5. okt 2022
Noen trodde kanskje Bjørsoktens sønner kom svekket til kamp mot Skårer i dag; på ingen måte.
En bunnsolid forsvarsfirer, og dødballer i verdensklasse ble det en knusende 6-0 seier. Kim Norli sørget for 3-0 tidlig, før Petter Ødemark kriget en dødball til 4-0. Alle assistert av den unge bonden Markus Økern.
På slutten viste stopper Matias Skredderberget ingen nåde og satt inn 5-0 før Økern igjen kronet kvelden med en kremmer i krysset fra 20 meter.
Knall kveld og viktige poeng💙❤️
