Bjerke representert på Sandar- cup
Postet av Bjerke IL Fotball den 15. aug 2025
Sandar- cup, som er Norges største helge- turnering, gikk av stabelen forrige helg. Fra Bjerke deltok J15 og J11, og begge årskull har ALL grunn til å være stolte av innsatsen!
Vi starter med lagleder for J15, Nina Langli sin beretning om deres cup;
J15 etter en vell gjennomført cup!
Fredag ettermiddag flyttet vi inn på Fagerli skole i Larvik. Kvelden og natta bød på cupstemning , med knirkende madrasser, fnisende jenter og et taklys i gangen som skrudde seg av og på hvert gang noen åpnet en dør. Litt lite søvn til tross, jentene våknet med godt humør og klare til kamp.
Lørdagen bød på 3 kamper med innledende gruppespill for begge lag. Etter fantastisk innsats fra alle jentene gikk Bjerke 1 gikk videre til søndagens B-sluttspill, og Bjerke 2 gikk videre til A-sluttspill. Etter dagens mange kamper og frem og tilbake på forskjellige arenaer valgte samtlige utslitte jenter å avstå fra kveldens cupshow, så vi bestilte inn pizza og lot jentene styre aktivitetsnivået.
Søndagen bød på en grytidlig morgen med pakking og utsjekk kl 06.30, for å rekke dagens kamper i Stavern. Bjerke 1 gikk dessverre ut etter første runde i B-sluttspillet. Bjerke 2 vant en dramatisk kvartfinale som endte med ekstraomgang og straffekonk, mot Lyn fotball. Videre tapte vi semifinalen mot Stag, som fikk gleden av å vinne på egen hjemmebane. Med dette var bronsepokalen i A-sluttspillet i boks for Bjerke 2.
J11:
Bjerkes Jenter 11 overnattet på Stokke skole, og hadde alle sine 6 kamper rett utenfor soverommet. Dette var jentenes første cup med overnatting, i tillegg dekket i sin helhet etter år med sparing fra foreldre og jentenes dugnadsarbeid.
Pizza med foreldrene lørdag.
9 jenter skulle forsvare lagets ære på 7’er banen, så de var innstilt på å måtte kjempe til krampa tok de. Etter en ubeseiret vårsesong var de selv veldig motiverte for å feie all motstand av banen. Og de bet virkelig fra seg. Det ble 6 av 6 seire, og komfortable 20-2 i målforskjell!
De gode resultatene ble til som følge av en fantastisk innsats, pasningsspill og fotballforståelse som lå et nivå over motstanderlagene. Helt fantastisk å se på fra sidelinjen!
I siste kamp for turneringen var de utslitt, og møtte et lag på et meget høyt nivå. Det ble en ”fotballkrig”, hvor hver og en Bjerke- jente tok ut alle krefter de hadde igjen i kroppen. Deres utrolige innsats betalte seg med seier, og gleden og lettelsen da dommeren blåste av kampen var ikke til å ta feil av!
En utslitt J11- gjeng poserte etter beste evne for fansen.
Sandar- cup ble en kjempesuksess på og utenfor banen. Støtteapparatet la til rette for mye sosial aktivitet, og styrket samholdet i en fra før veldig fin gruppe. Om det ikke blir Sandar- cup igjen, er det fordi det er andre cuper jentene vil erobre!
Vi gratulerer våre talenfulle jentelag i Bjerke!

Logg inn for å skrive en kommentar.
Siste fra Bjerke IL Fotball
Bjerkecup 2026
07.09.2026
J12 viste muskler på Skjærgårsdcup
17.08.2026
Støvskya spirer og vokser
16.08.2026
Årets trener Tine fotballskole 2025
24.06.2026
Spillere takker av
20.06.2026