Vi ble kvalitetsklubb og hadde 56 lag på besøk

Postet av Bjerke IL Fotball den 31. Mai 2025

Da har Bjerke IL fotball endelig blitt kvalitetsklubb!

Representanter fra NFF Akershus var til stede under Miniserien lørdag og gav oss beviset på at en lang prosess er ferdigstilt og at vi nå er godkjent som kvalitetsklubb. Vi feiret i strålende solskinn sammen med hundrevis av fotballglade seksåringer.

Det innebærer i hovedsak at vi har beskrevet vår klubbdrift og at den er i tråd med de de krav som NFF stiller til god og ryddig klubbdrift. Samtidig er det et bevis på at personer som innehar ulike roller i klubben har nødvendig kompetanse som vil gagne klubben på lang sikt.

Tenk at vi fikk feire kvalitetsklubbstempelet med 56 lag med seksåringer! Foto:Bursdagsbarnet Ulrik sin morfarKlubbhåndboka og sportsplanen skal dermed beskrive de fleste prosedyrer i klubben, og om det er spørsmål rundt klubbens organisering og drift så skal det meste finnes der.

Vi håper begge dokumentene blir brukt, for det er lagt ned et godt stykke arbeid med de med mål om å gjøre Bjerke IL fotball til en enda bedre klubb.

Vi står sammen!

Styret




Årets enkleste dugnad

Postet av Bjerke IL Fotball den 28. Mai 2025

Romerike Sparebank skal gjennom lokalbidraget dele ut 7millioner kroner til ulike formål. Vi i Bjerke IL Fotball har søkt om penger til tryggere ferdsel på Bjerke Stadion. 


Hver stemme gir ganske mye penger og bidrar til at vi kan realisere prosjektet som gir alle våre unge og lovende trygge rammer i ferdselen til aktiviteten. 


Alt du trenger å gjøre er å stemme i mobil- eller nettbanken til Romerike Sparebank. Er du ikke eksisterende kunde? Da kan du fortsatt bidra ved å opprette bruker. Dette er konstnadsfritt og kontoen trenger ikke å være aktiv. 


Stem i vei og del for tryggere ferdsel på Bjerke Stadion!


Mobilbank: https://apps.apple.com/no/app/eika-mobilbank/id1533222919?l=nb


Nettbank: https://www.rsbank.no




Trenere fra Bjerke IL deltar i LSKs trenerutviklingsprogram

Postet av Bjerke IL Fotball den 10. Mai 2025

Trenere fra Bjerke IL deltar i LSKs trenerutviklingsprogram

Denne helgen har tre av våre trenere deltatt på det nyoppstartede trenerutviklingsprogrammet til LSK og NFF Akershus. Programmet består av seks samlinger gjennom året, og har som mål å gi inspirasjon, utvikling og faglig påfyll til trenere med ambisjoner – med mål om å utvikle den kommende topptreneren i regionen.Foto: Toni Ordinas

Fra Bjerke IL deltok Anette og Brian, trenere for J2012/2013, og Christos, trener for G2015. Programmet retter seg mot trenere i ungdomsfotballen med UEFA C-, B- eller A-lisens, og gjennomføres i regi av LSKs akademisjef Toni Ordinas og trenerutvikler Ruben Quintão.

Hver samling har et eget faglig tema og kombinerer teori, diskusjoner og observasjon av LSKs akademilag i trening eller kamp. Den første samlingen – «LSK: Et livslangt forhold» – inneholdt temaer som treneridentitet, LSKs utviklingsfilosofi og kampobservasjon av G17-laget i nasjonal serie.

Senere samlinger vil ta for seg blant annet spillmodell og treningsplanlegging, individuell utvikling, kampforberedelser, rolletrening i samarbeid med landslagsskolen, og kommunikasjon og feedback. Hele programmet avsluttes med en samling hvor deltakerne skal presentere hva de har lært gjennom året – med LSK–Lyn på Åråsen som en felles avslutning.

At våre trenere deltar i slike utviklingsprogram, gir verdifullt faglig påfyll og inspirasjon – og bidrar direkte tilbake til klubben og våre spillere ved å løfte både kvalitet og kompetanse i hverdagen.

 Foto: Toni Ordinas




Vi presenterer Gutter 2018

Postet av Bjerke IL Fotball den 8. Mai 2025


Vi er gutter 2018, som hadde oppstart høsten 2024. Laget teller i underkant av 20 gutter som trener en gang i uken. Det er en gruppe med ivrige, aktive og lærevillige gutter. Vi har siden oppstart vært med på tre cuper, og vi har en fin foreldregeuppe som er gode supportere for gutta. 


Trenere er Thomas chadwell, Ole Richard Bjerke og Håkon Skoglund. Lagledere er Anna Sköld og Tone Bjerke.


Vi ser en veldig utvikling, noe som gjør at cuper og kamper er ekstra gøy for spillerene. Vi har faste og gode rutiner på treningene, med øvelser som gutta kjenner godt til.


Vi er i gang med fotballåret 2025, og gleder oss til alle treninger og kamper! Vi ser frem til å bli en enda mer samkjørt gjeng, der vi ønsker å ha fokus på at fotball skal være gøy!





G35 oppfordrer til fotballtrøyefredag 9.mai

Postet av Bjerke IL Fotball den 7. Mai 2025

Halvparten klarte å stille i fotballdrakt!

Morofotballgruppa oppfordrer alle til å bli med på FotballtrøyeFredag og støtte kampen mot barnekreft. Fredag 9. mai tar vi på oss fotballdrakt for å vise støtte til barn og unge rammet av kreft og samler inn penger til livsviktig forskning. Så enkelt kan du delta:

 1. Støtt: Vipps valgfritt beløp til 4422
 2. Delta: Ta på deg fotballdrakt 9. mai
 3. Del: Post i sosiale medier med #fotballtrøyefredag


Lurer du på fra G35 eller morofotballgruppa er? Det er en treningsgruppe for gutter med alder, tidsklemme eller andre utfordringer. Gruppa er også kjent under navn som Jurassic Boys, Bjerke 3, C-laget og Brunost. Kjært barn har mange navn. Vi er i alt 62(!) spillere i Spondgruppa og har vanligvis et oppmøte på mellom 10 og 20 gubb på trening. Resten er hjemme med unger, har dessverre trening, må jobbe, vondt i ryggen osv. Målet er å ha en stabil treningsgruppe og spille noen sjuerkamper etterhvert. Høres dette ut som noe for deg så møtes vi på gressfeltet tirsdager klokka 20:00. Meld deg inn i Spondgruppa her https://spond.com/invite/EQHKV